Biwak w ogrodzie

Biwak w ogrodzie — świetny pomysł na oryginalne spędzenie czasu

Biwakowanie to wspaniała przygoda dla całej rodziny. Nie zawsze istnieje jednak możliwość, aby wyjechać gdzieś pod namiot. Świetną alternatywą może okazać się zorganizowanie biwaku… we własnym ogrodzie. Jak się do tego przygotować? Oto kilka wskazówek.

Szum drzew, bliskość lasu, gra świerszczy i świeże powietrze – biwakowe wrażenia bywają niezastąpione. Czasem jednak marzy nam się odetchnięcie od rutyny i przeżycie małej przygody, mimo że nie dysponujemy urlopem czy wolnym czasem na wyjazd. Jeśli dzieci próbują namówić cię na biwak, ale nie masz możliwości organizacji nawet krótkiej eskapady, świetnym pomysłem może być wykorzystanie własnego ogrodu. Maluchy będą miały taką samą frajdę, śpiąc w namiotach na trawniku, co na campingu czy łonie natury. Liczy się samo doświadczenie biwakowania i przełamanie rutyny!

Namiot turystyczny – jaki wybrać na ogrodowy biwak?

W ogrodzie warunki są znacznie mniej wymagające niż w terenie, dlatego namiot nie musi spełniać specjalnych kryteriów wagowych czy wielkościowych. Z racji tego, że nie musisz przenosić go z miejsca na miejsce, może ważyć nieco więcej i zajmować trochę więcej miejsca. W razie złej pogody wystarczy po prostu schować się w domu, więc używany model nie musi mieć nawet wodoodpornej warstwy.

Namiot turystyczny – na jakie elementy jego konstrukcji zwrócić uwagę?

Namiot turystyczny najczęściej kupuje się jednak z myślą o różnych zastosowaniach, dlatego warto zwrócić uwagę na te aspekty, przygotowując się na biwaki wyjazdowe. Im lżejszy i mniejszy po złożeniu jest namiot, tym lepiej. Wygodnym rozwiązaniem będą modele samootwierające się, które ostatnimi czasy zdominowały rynek. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku takich modeli stawianie namiotu jest banalnie proste, ale już jego składanie – niekoniecznie.

Jeśli zależy ci na dużej odporności na wiatr, warto wybrać namiot ze stelażem aluminiowym i tunelowym kształcie. Im więcej elementów konstrukcyjnych, tym lepiej – namiot będzie znacznie stabilniejszy. Aby uniknąć gromadzenia się wilgoci w środku, warto wybrać model z siateczką i otworami wentylacyjnymi, a do tego stosować podkład pod namiot.

Hamak ogrodowy gwarancją prawdziwego relaksu!

Oprócz namiotu warto wyposażyć się również hamak ogrodowy! To on doda biwakowi wyjątkowego charakteru, zachęcając do leniwego wylegiwania się na słońcu, lektury książki czy innych relaksujących aktywności. Możesz wybrać rozłożyste hamaki brazylijskie urzekające swoim pięknym wzornictwem lub postawić na modele typu huśtawka. Ciekawym rozwiązaniem będzie wybór hamaka, który służy jednocześnie jako namiot. Taki model można zabrać na najbardziej wymagające wyprawy – na przykład na tereny, których podłoże nie ułatwia rozbijania tradycyjnego namiotu.

Jak uatrakcyjnić przydomowy biwak?

Aby biwak był wspaniałą przygodą, warto zadbać o odpowiednie aktywności! Basen stelażowy świetnie sprawdzi się podczas upału, dając namiastkę ochłody podobnie jak morze czy jezioro. Warto również urządzić piknik. Z uwagi na bliskość domu nie potrzebujecie oczywiście lodówki turystycznej. Przyda się jednak koc i zestaw poduszek, aby wszyscy mogli czuć się komfortowo, fantazyjne naczynia i oczywiście przekąski! Pizza, mini tartaletki i quiche, słone muffinki – wybierzcie takie dania, które łatwo skonsumować.

Świetną atrakcją będzie również popularny ostatnimi czasy slackline. Jest to taśma, którą rozwiesza się na przykład pomiędzy drzewami czy słupami (zależy, czym dysponujesz) i chodzi się po niej jak po linie. Choć z boku takie ćwiczenie może wyglądać łatwo, w rzeczywistości jest bardzo wymagające! Aby zachować balans, trzeba zaangażować wiele różnych mięśni. Slackline to przede wszystkim świetna zabawa dla całej rodziny, która naprawdę wciąga!

Pomysły na aktywności w trakcie biwaku – ograniczeniem jest tylko twoja wyobraźnia!

Czym jeszcze można urozmaicić biwak? Oczywiście aktywnością sportową! Może zagracie w badmintona? Nie wymaga on sporej przestrzeni i sprawia dzieciom mnóstwo frajdy. Świetnym pomysłem będzie też frisbee. Ogrodowy biwak może być wspaniałą przygodą! Stosując powyższe wskazówki, sprawisz dzieciom radość bez organizowania wyjazdu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *