Jaki zestaw do monitoringu domu wybrać?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJaki zestaw do monitoringu domu wybrać?
Kinga zapytał 3 lata temu

Jaki zestaw do monitoringu domu wybrać?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Niegdyś korzystały z niego tylko firmy i różne instytucje. Dziś jest montowany także w wielu prywatnych domach. Mowa oczywiście o systemie monitoringu, który zwiększa poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Jaki zestaw do monitoringu domu sprawdzi się najlepiej? Co wybrać, aby bez problemu obserwować całą posesję?
 
Podstawowy monitoring – elementy
Mamy na rynku dwa rodzaje monitoringu: przewodowe oraz bezprzewodowe. Systemy te mają różne parametry, dodatkowe funkcje itp. Ale jedno je łączy – wyposażanie w kamery oraz rejestrator. Co więcej, obsługiwane są zdalnie.
W przypadku kamer używa się urządzeń cyfrowych powstałych na bazie technologii IP. Dzięki temu można je bardzo łatwo połączyć z komputerem oraz rejestratorem. Dlatego nagrania można przeglądać na bieżąco, w czasie rzeczywistym.
 
Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego monitoringu?
Głównie na własne potrzeby, warunki i zawartość portfela. Jeśli ma się szybki internet, to warto zaoszczędzić czas i zamontować monitoring bezprzewodowy. Odpowiedź na pytanie: jaki zestaw do monitoringu domu, będzie także uzależniona od innych czynników i elementów.
Ważny będzie np. stopień narażenia na czynniki zewnętrzne, kąt i pole widzenia, a także sama rozdzielczość obrazu (Full HD to dziś standard). Nie bez znaczenia okaże się jeszcze jasność obiektywu, pozwalająca na pracę kamer w nocy.