Jak układać płyty ażurowe na skarpie?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJak układać płyty ażurowe na skarpie?
Maciek zapytał 3 lata temu

Jak układać płyty ażurowe na skarpie?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Płyty ażurowe doskonale umacniają skarpę. Mogą też je wykorzystać do utwardzenia drogi dojazdowej prowadzącej przez skarpę. Jak je poprawnie ułożyć?
 
Układanie należy zacząć od dołu
Przy umacnianiu skarpy płytami ażurowymi, na początku należy przygotować miejsce. Konieczne jest oczyszczenie skarpy z wystających korzeni, kamieni i innych elementów, a następnie jej wyrównanie. Jak układać płyty ażurowe na skarpie? Zawsze od dołu, przywiązując dużą uwagę do tego, by każda płyta była ułożona równo względem innych. Po ułożeniu całości pomiędzy płyty można wsypać ziemię, żwir czy też kamienie ozdobne.
 
Układanie płyt ażurowych na pochyłej drodze dojazdowej
Przy drodze dojazdowej, która przechodzi przez skarpę również układanie płyt należy zacząć od dołu. Przed ich ułożeniem trzeba jednak podkopać miejsca, w których mają znaleźć się płyty, tak by po ułożeniu były równo z powierzchnią skarpy. Po ułożeniu płyt ażurowych, warto wypełnić je ziemią i – na przykład – zasiać trawę, by system korzeniowy roślin dodatkowo utwardził całość. Odpowiednie ułożenie płyt jest konieczne, by pod ciężarem samochodu czy innego pojazdu się nie łamały ani nie przesuwały.