Jaki komin do pieca na ekogroszek?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJaki komin do pieca na ekogroszek?
Patryk zapytał 3 lata temu

Jaki komin do pieca na ekogroszek?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Ekogroszek to bardzo popularny opał. Nie powinno to dziwić. Dzięki niemu można zaoszczędzić i cieszyć się ciepłem w domu przez cały rok. Jednak, aby tak się stało, należy mieć odpowiedni kocioł oraz komin. W tym zajmiemy się tym drugim elementem.
 
Komin do kotła na ekogroszek – charakterystyka
Zadaniem takiej konstrukcji jest usprawnianie pracy pieca. Najlepiej, jeżeli będzie profesjonalnie zaizolowana. Ale to nie wszystko. Co więcej, powinna sobie bez problemu poradzić z odprowadzeniem tzw. skroplin.
 
Jaki komin do pieca na ekogroszek okaże się więc najbardziej odpowiednim rozwiązaniem? Są tutaj dwa polecane rodzaje: stalowe oraz ceramiczne. Te pierwsze charakteryzują się np. nierdzewnością. Mało tego, nie zagrażają im żadne kwasy. Z kolei uniwersalne kominy ceramiczne wykazują się sporą odpornością na wysokie temperatury.
 
Na co zwrócić uwagę podczas kupowania
W kwestii dotyczącego tego, jaki komin do pieca na ekogroszek dobrać, istotne będą też parametry oraz cena i gwarancja. Przez zamontowaniem komina, trzeba zwrócić uwagę na jego średnicę. Przyjmuje się, że przy wysokości siedmiu metrów, maksymalna grubość musi wynosić maksymalni dwadzieścia centymetrów.
 
Natomiast koszt komina stalowego to prawie dwa tysiące złotych, a ceramicznego o pięćset złotych więcej. Jeszcze większa różnica jest, gdy mowa o czasie gwarancji. Ten może wahać się od dziesięciu do trzydziestu lat.