Jak podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJak podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny?
Marek zapytał 3 lata temu

Jak podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Zbieranie wody deszczowej z rynny niesie za sobą spore korzyści. Zgromadzoną do odpowiednich pojemników deszczówkę można z powodzeniem wykorzystać do podlewania ogrodu lub prac porządkowych w swym gospodarstwie. Jak podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny?

Efektowne wykorzystywanie wody deszczowej
Często zdarza się, że woda deszczowa zalewa ściany budynku. W tym celu instalowane są rynny. Dzięki nim deszczówka jest odprowadzana z dachu do kanalizacji czy też przydomowego szamba. Warto wodę opadową płynącą z rynien wykorzystać w efektowny sposób i tym samym zmniejszyć rachunki za zużycie wody pitnej.
 
Sprawdzonym sposobem jest zbieranie deszczówki do wybranego zbiornika naziemnego. W celu gromadzenia wody deszczowej należy przy wylocie rury spustowej ustawić odpowiedni zbiornik.

Do jakiego zbiornika zbierać deszczówkę?
Wodę deszczową  można z powodzeniem zbierać do zbiorników naziemnych o różnej pojemności. Ich wybór powinien zawsze być uzależniony od tego, ile wody chcemy gromadzić oraz w jakim celu zamierzamy ją wykorzystywać.
 
Dziś na rynku dostępne są pojemniki o pojemności od 250 do 2000 litrów. Wodę z takich zbiorników można z powodzeniem czerpać za pomocą zamontowanego do niego kranu lub pompy ciśnieniowej. Można ją z powodzeniem rozprowadzać za pomocą węża ogrodowego.
 
W sprzedaży nie brakuje takich pojemników, które umożliwiają bezpośrednie podłączenie węża ogrodowego. Do magazynowania deszczówki doskonale nadają się również beczki z których wodę można wypompowywać przy pomocy pompy zanurzeniowej.