Jaka grubość styropianu na podłogę?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJaka grubość styropianu na podłogę?
Hubert zapytał 3 lata temu

Jaka grubość styropianu na podłogę?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Ocieplenie podłogi styropianem to bardzo dobry pomysł. Styropian zapewnia izolację cieplną i zapobiega przenikaniu chłodu z gruntu. Aby jednak tak było, musi to być styropian odpowiedniej grubości. Jaka grubość styropianu na podłogę jest odpowiednia?
 
Cienki styropian to zły pomysł
Aby ocieplić podłogę, nie należy na nią kłaść cienkiego styropianu bowiem efekt ocieplenia będzie mizerny lub żaden. Wskazane jest użycie styropianu o grubości 8-10 centymetrów i rozłożenie go na całej podłodze, a także zaizolowanie folią budowlaną, by wilgoć z gruntu nie przenikała na wylaną betonową podłogę.
 
Grubość wylewki na styropian
Decydując się na ocieplenie podłogi styropianem, nie można też zapominać o tym, że wylewka na styropian musi być odpowiedniej grubości. Wskazana jest betonowa wylewka o grubości co najmniej 6 centymetrów. Cieńsza to ryzyko pękania podłogi czy też powstawania w niej dziur, w miejscu, gdzie stoją – na przykład – ciężkie meble. Planując ocieplenie podłogi styropianem, trzeba więc wziąć pod uwagę grubość styropianu i wylewki i podebrać grunt na tyle głęboko, by po ociepleniu podłogi styropianem i wylaniu wylewki, poziom podłogi był właściwy.