Jak najszybciej pozbyć się alkoholu z organizmu?

PytaniaKategoria: 🧘 ZdrowieJak najszybciej pozbyć się alkoholu z organizmu?
Zenon zapytał 3 lata temu

Jak najszybciej pozbyć się alkoholu z organizmu?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Na szybkość trzeźwienia ma wpływ masa ciała, wiek, spożywane posiłki oraz indywidualna tolerancja na alkohol. Głównym organem odpowiedzialnym za ten proces jest wątroba, w której alkohol jest metabolizowany.
 
Jak się pozbyć alkoholu z organizmu?
Warto wiedzieć jak najszybciej pozbyć się alkoholu z organizmu, ponieważ w wielu przypadkach może się to okazać przydatne. Dobrym rozwiązaniem jest zażycie glukozy, która spowoduje natychmiastowy wzrost energii. Organizm będzie odtruwał się znacznie szybciej, a ty będziesz mógł stanąć na nogi.
 
Zastosowanie glukozy
Bardzo ważne jest również picie wody, ponieważ nie można dopuścić do odwodnienia. Glukoza jest dostępna w sprzedaży w aptekach. Wystarczą dwie małe łyżeczki dodane do szklanki letniej wody. Należy pamiętać, żeby nie pić więcej niż 8 szklanek takiego roztworu dziennie. Skutecznym rozwiązaniem jest również zimny prysznic, który umożliwie odzyskanie trzeźwości psychoruchowej. Niestety nie ma żadnego wpływu na metabolizowanie alkoholu. Ważne jest picie soków warzywnych, ponieważ alkohol wypłukuje witaminy oraz substancje odżywcze z organizmu.