Jak zrobić pułapkę na muchy?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak zrobić pułapkę na muchy?
Andżelika zapytał 3 lata temu

Jak zrobić pułapkę na muchy?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Wraz z nadchodzącą wiosną do życia budzi się powoli natura. Pojawiają się nie tylko pierwsze pąki na drzewach czy zielona trawa, ale też i pierwsze owady. Te, które zbudziły się z zimowego letargu w drzewach i krzewach, oraz te, które “zimowały” w naszych domach.

Aby skutecznie walczyć z obecnością owadów w domu, warto przede wszystkim jej zapobiegać. Natomiast, gdy nie jest to możliwe, trzeba sięgnąć po konwencjonalne metody, takie jak pułapka na muchy.

Obecnie na rynku dostępne są płyny przeciw muchom, ale zwolennikom bardziej ekologicznych i mniej chemicznych metod można zaproponować rozwiązanie, które jest do wykonania własnoręcznie.

Zatem, jak zrobić pułapkę na muchy? Potrzebujemy słoika, cukru, wody oraz papierowego stożka. Do słoika należy wsypać cukier i zalać odrobiną wody, tak by przykryła dno. W słoiku należy umieścić stożek, pilnując, by między powierzchnią słoika i stożka nie było wolnej przestrzeni. Na końcu stożka musi być otwór na tyle duży, by przeszła przez niego mucha. Skuszone cukrem muchy będą wpadać przez otwór stożka do wody i nie mogąc się z niej wydostać, pozostaną tam.