Jak zrobić filtr piaskowy do basenu?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJak zrobić filtr piaskowy do basenu?
Marcin zapytał 3 lata temu

Jak zrobić filtr piaskowy do basenu?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Posiadanie basenu wymaga regularnego czyszczenia wody. W przypadku większych zanieczyszczeń przydatne jest sitko, jednak znacznie lepszym sposobem jest użycie filtra piaskowego.
 
Wykonanie filtru piaskowego
Dlatego dobrze wiedzieć jak zrobić filtr piaskowy do basenu. Jego mechanizm jest ssąco-tłoczący, dzięki czemu woda jest oczyszczana w momencie, kiedy przechodzi przez filtr. Później specjalna pompa wtłacza wodę z powrotem do zbiornika. Filtry piaskowe są z reguły wyposażone w drobny piasek kwarcowy lub szklany granulat.
 
Zastosowanie filtrów
Zastosowanie takich materiałów pozwala wychwycić nawet najmniejsze zanieczyszczenia, których nie da się zobaczyć gołym okiem. Warto zauważyć, że działanie filtrów piaskowych jest możliwe w zakresie 20-40 mikronów. Są one również bardzo wydajne i skuteczne w przypadku oczyszczania wody. Należy je wymieniać przynajmniej raz na dwa lata. Bardzo łatwo je czyścić, ponieważ całkowicie wystarczające jest standardowe opłukanie wodą. Wkład powinien być wymieniany regularnie, ponieważ w innym przypadku mogą się wewnątrz gromadzić bakterie oraz grzyby.