Jak zmyć farbę do włosów ze skory?

PytaniaKategoria: PielęgnacjaJak zmyć farbę do włosów ze skory?
Aldona zapytał 3 lata temu

Jak zmyć farbę do włosów ze skory?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Jeżeli samodzielnie farbujemy włosy, nie da się uniknąć zabrudzenia. Usunięcie zabrudzeń może być całkiem proste, jeśli znamy kilka trików i sposobów, jak zmyć farbę do włosów ze skóry.
 
Pasta nie tylko do zębów
Pastę do zębów można również stosować do usuwania pozostałości koloryzacji włosów ze skóry. Jest łagodnym środkiem, ale trzeba ją stosować delikatnie aby nie zetrzeć skóry. Pastę najlepiej nałożyć palcami lub wacikiem i spłukać ciepłą wodą po 30 do 60 sekundach.
 
Wazelina
Należy nanieść niewielką ilość wazeliny na skórę i wmasować ją w plamę okrężnymi ruchami, aby usunąć farbę. Następnie zetrzeć wazelinę ze skóry wilgotną, czystą szmatką.
 
Cytryna
Cytryna usuwa powierzchowne przebarwienia skóry (również świetnie sprawdza się w wypadku samoopalacza). Przekrojoną na pół cytrynę trzeba posypać odrobiną soli, aby uzyskać efekt peelingu. Następnie wetrzeć w przebarwione obszary i pozostawić na chwilę, a następnie zmyć wodą.
 
Popiół papierosowy
Palenie papierosów faktycznie niszczy skórę, ale popiół papierosowy może działać jak peeling, a tym samym pomaga usunąć resztki farby.