Jak zamontować klimatyzator przenośny w bloku?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak zamontować klimatyzator przenośny w bloku?
Mariusz zapytał 3 lata temu

Jak zamontować klimatyzator przenośny w bloku?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Gdy w mieszkaniu latem są upały, warto zamontować w nim klimatyzator. Trzeba w takiej sytuacji pamiętać o przepisach panujących w bloku.
 
Jaki klimatyzator w bloku?
Najpopularniejszym klimatyzatorem, który można montować w mieszkaniu jest split. Klimatyzator taki składa się ze skraplacza i parownika. Umożliwia on chłodzenie jednego pomieszczenia.
Jeżeli nie ma możliwości montażu skraplacza wówczas można decydować się na klimatyzator przenośny, który można używać w wielu pomieszczeniach po jego przeniesieniu.
 
Jak zamontować klimatyzator przenośny w bloku?
Aby klimatyzator przenośny mógł pracować trzeba podłączyć go do prądu i zadbać o dostęp do powietrza zewnętrznego. Rurę, która odprowadzać będzie gorące powietrze można umieścić w oknie lub w drzwiach balkonowych. Jeśli dostaniemy zgodę spółdzielni lub właściciela mieszkania wtedy taką rurę umieścić można w specjalnie wywierconej, zabezpieczonej i uszczelnionej dziurze w ścianie.
Klimatyzatory przenośne są głośniejsze od klasycznych oraz mniej wydajne. Sprawdzają się w starych kamienicach, które uważane są za zabytki.