Jak wywiercić studnię domowym sposobem?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJak wywiercić studnię domowym sposobem?
Patrycja zapytał 3 lata temu

Jak wywiercić studnię domowym sposobem?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Studnia na działce jest bardzo przydatna. Dzięki niej można zużywać spore ilość wody przeznaczonej np. mycia auta czy podlewania ogródka. Przed rozpoczęciem jej budowy trzeba sprawdzić m.in. warunki glebowe. Dopiero później można przystąpić do prac oraz odpowiedzieć na pytanie: jak wywiercić studnię domowym sposobem?
 
Odpowiednie narzędzie
Wystarczy przygotować kilka rur PCV, a następnie bez problemu można dokonać szybkiego odwiertu za pomocą ręcznej wiertnicy do studni. Narzędzie to składa się m.in. z rozwiertaka glebowego, wiertła oraz bardzo mocnej liny polipropelynowej. Jego obsługa nie jest skomplikowana, wszystko wyjaśnia załączona instrukcja.
 
Ważne, aby wiedzieć, że studnia taka może mieć maksymalną głębokość trzydzieści metrów i pobór wody nieprzekraczający pięć metrów sześciennych na dzień. Wtedy nie musi mieć zezwolenia na budowę. Dlatego sami z łatwością przystąpimy do dalszej pracy.
 
Jak wywiercić studnię domowym sposobem – poszczególne etapy
Pierwszą czynnością jest wybór odpowiedniego miejsca. Tutaj swoją pomoc zaoferuje nam specjalista, czyli radiesteta. Gdy już lokalizacja będzie znana, czas umieścić wspomniany wyżej rozwiertak w otworze i nakładamy wiertło.
 
Ruchy muszą być zgodne ze wskazówkami zegara. Kiedy już powstanie dziura o głębokości prawie jednego metra, doczepiamy linę, chwilę odpoczywamy i dalej wiercimy. Robimy to aż do zauważenia wody wykopie. Oczywiście później należy zmienić wiertła na inne oraz używać tzw. szlamówki klapowej.