Jak wymierzyć drzwi przesuwne do szafy?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak wymierzyć drzwi przesuwne do szafy?
Krzysiek zapytał 3 lata temu

Jak wymierzyć drzwi przesuwne do szafy?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Drzwi przesuwne są niezwykle wygodnym rozwiązaniem, które pozwoli zaoszczędzić dużo miejsca w mieszkaniu. Umożliwiają komfortowe zamykanie oraz otwieranie szafy.
 
Funkcjonalność drzwi przesuwnych
Warto, jednak wiedzieć jak wymierzyć drzwi przesuwne do szafy. Należy zwrócić uwagę na to, żeby szafa przesuwna była funkcjonalna. Jeżeli wstępnie określisz, co będziesz w niej przechowywać to znacznie łatwiej dostosujesz drzwi wnękowe do pomieszczenia. W pierwszej kolejności trzeba określić wysokość miejsca lub wnęki, w której będzie znajdować się szafa.
 
Określenie wymiarów
Następnie trzeba wziąć pod uwagę szerokość, która umożliwi odpowiednie ustawienie szafy. Ważna jest także głębokość, która zazwyczaj wynosi około 700 mm. Musisz także wziąć pod uwagę kąty, które znajdują się między sufitem a podłogą. Dokładne pomiary najlepiej wykonywać przy użyciu poziomicy. Na początku dobrym rozwiązaniem jest wykonanie schematu na kartce. Dzięki wyliczeniom będziesz mógł ustalić dokładną wysokość oraz szerokość drzwi przesuwnych. Bardzo ważnym elementem są prowadnice, które muszą być przymocowane w poziomie, ponieważ inaczej drzwi będą się same otwierać.