Jak wyczyścić toster?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak wyczyścić toster?
Dominika zapytał 3 lata temu

Jak wyczyścić toster?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Toster to urządzenie, z którego korzystamy bardzo chętnie. Każdy bowiem lub tosty na śniadanie. Jak wyczyścić toster? To nie takie trudne.
 
Czyszczenie tostera wymaga odłączenia go od prądu
Dla własnego bezpieczeństwa, przed czyszczeniem tostera, warto odłączyć go od prądu, jeśli bowiem jest uszkodzony, może dojść do porażenia. Taka sama sytuacja może zaistnieć, gdy włączony do prądu toster będziemy czyścić wilgotną szmatką.
 
Usuwanie okruchów
W każdym praktycznie tosterze w banalny sposób można usunąć z części grzejnej okruchy. W dolnej części tostera znajduje się blaszka, wyciągana od zewnątrz, na której gromadzą się okruchy. Blaszkę łatwo wyciągnąć i usunąć okruchy. Rzecz jasna warto ją też umyć i wysuszyć, po czym założyć ponownie.
 
Czyszczenie tostera
Sam toster czyści się najłatwiej mokrą szmatką. Można przetrzeć wszystkie elementy zewnętrzne tostera, z kablem włącznie. Przed włączeniem wyczyszczonego tostera trzeba go osuszyć. Najprościej pozostawić go na jakiś czas by wysechł, ewentualnie przetrzeć zewnętrzne powierzchnie suchą szmatką lub papierowym ręcznikiem. Tak wyczyszczony toster z powodzeniem można używać dalej, ciesząc się smakiem pysznych tostów przygotowywanych w czystym urządzeniu