Jak wiercić w gresie?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJak wiercić w gresie?
Rafał zapytał 3 lata temu

Jak wiercić w gresie?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Gres to bardzo solidny oraz trwały materiał budowlany. W celu wykonania otworu w gresie trzeba koniecznie wykorzystać odpowiednie narzędzia. Jak wiercić w gresie, na sucho, aby nie uszkodzić płytek?

Niezbędne narzędzia do wiercenia w gresie
Wiercenie w gresie to niełatwe zadanie. Przed wykonaniem tej czynności warto wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Niezbędne z pewnością okażą się wiertła o odpowiedniej grubości oraz koronki diamentowe.

Na czym polega wiercenie w gresie na sucho?
Wyróżnia się dwie metody wiercenia w gresie, a mianowicie na sucho i na mokro.
 
Pierwszy sposób jest stosowany wówczas, gdy otwór będzie w przyszłości zamaskowany. Do tego celu należy użyć diamentową koronkę z pomocą której można z łatwością wywiercić perfekcyjny otwór.
 
Podczas stosowania szlifierki z regulacją obrotów trzeba ustawić jej prędkość na maksymalny poziom. Podczas wiercenia sprzęt ten należy zawsze trzymać delikatnie pod kątem i wykonywać przy tym koliste ruchy. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko zaklinowania się koronki.
 
Do wywiercenia otworów o niewielkiej średnicy najlepiej sprawdzają się wiertła wielozadaniowe, które to mają bardzo uniwersalne zastosowanie.