Jak walczyć z kurzem?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak walczyć z kurzem?
Beata zapytał 3 lata temu

Jak walczyć z kurzem?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Każde sprzątanie należy rozpocząć od otwarcia okien, które sprawi, że kurz nie będzie się roznosił po mieszkaniu podczas wykonywania prac porządkowych.
 
Sposoby na usunięcie kurzu
Pościel dobrze jest wystawiać na słońce w okresie letnim, a w czasie zimy na mróz. Dzięki temu w szybki sposób pozbędziesz się roztoczy. Czyszczenie najlepiej rozpocząć od wysokich mebli. Najwięcej kurzu z reguły znajduje się w wykładzinach oraz dywanach. Dlatego powinny być regularnie odkurzane. Wiedza jak walczyć z kurzem jest niezwykle przydatna zwłaszcza dla alergików.
 
Czym czyścić kurz?
Jeżeli masz w domu panele oraz płytki ceramiczne to znacznie łatwiej będzie utrzymać czystość. Ściereczki do kurzu należy systematycznie wymieniać. Dobrym rozwiązaniem jest użycie ręczników papierowych, które można wyrzucić po zakończonych pracach porządkowych. Kurz potrafi się osadzić na tkaninie, dlatego klasyczne ścierki nie są dobrym rozwiązaniem. W sprzedaży są dostępne specjalne antystatyczne spraye do mebli, które świetnie usuwają kurz oraz pielęgnują meble. Specjalna formuła sprawia, że kurz nie osadza się ponownie tak szybko.