Jak prać adidasy w pralce?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak prać adidasy w pralce?
Dawid zapytał 3 lata temu

Jak prać adidasy w pralce?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Wbrew opiniom wielu osób, pranie adidasów w pralce automatycznej jest możliwe i nie prowadzi do ich zniszczenia. Trzeba jednak wiedzieć, że i przy tej prostej pracy można popełnić błędy, które w najlepszym przypadku doprowadzą do pogorszenia stanu butów.
 
Kilka ważnych informacji
Jak prać adidasy w pralce? Na początku warto adidasy wstępnie oczyścić, koncentrując się przede wszystkim na usunięciu dużych zabrudzeń z błota i piasku. Przed włożeniem butów do automatu, trzeba koniecznie z nich wyciągnąć sznurowadła, a także wkładki. Dobrze też nieco rozszerzyć buty i wyciągnąć ich języki, by woda bez problemu dotarła we wszystkie części.
 
Nie warto prać tylko butów
Złym pomysłem jest pranie kilku par butów i niczego poza tym. Buty mogą podczas prania obijać się o siebie, a także o bęben automatu i uszkadzać. Lepszym pomysłem jest włożenie do bębna automatu jednej pary wraz z odzieżą lub samych butów, ale zamkniętych w materiałowym woreczku.
 
Suszenie butów
Bardzo ważne jest to, by buty suszyć w pokojowej temperaturze lub w przewiewnym miejscu. Suszenie ich – na przykład na grzejniku – może doprowadzić do ich odkształcenia. Zawsze więc lepiej suszyć je dłużej ale w mniejszej temperaturze. Aby się nie odkształciły, najlepiej je suszyć, stawiając po prostu na płaskiej powierzchni.