Jak usunąć plamy z krwi z prześcieradła?

PytaniaKategoria: InneJak usunąć plamy z krwi z prześcieradła?
Mariusz zapytał 3 lata temu

Jak usunąć plamy z krwi z prześcieradła?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Dla niektórych może brzmieć to przerażająco, lecz sporo z nas chociaż raz w życiu mogło się zastanawiać jak usunąć plamy z krwi z prześcieradła. Dlaczego? Sprawa ta dotyczy się pewnie zazwyczaj kobiet a swój związek ma z miesiączkowaniem. To bardzo trudny i często nieprzewidywalny czas w życiu wielu kobiet. Czasami zdarza się, z rozmaitych powodów, że krew menstruacyjna znajdzie na pościeli i prześcieradle. Co wtedy robić? Czy można pozbyć się takiej plamy?
 
Dużo zależy od czasu reakcji. W przypadku krwi najlepszym pierwszym krokiem jest wystawienie plamy na działanie zimnej wody. Można prześcieradło namoczyć lub zabrudzony fragment wystawić na działania wody ze słuchawki prysznicowej z jak największym ciśnieniem. Często wtedy na naszych oczach plama zaczyna znikać. Wystarczy tylko zwykłe ręczne przepranie w zimnej wodzie z detergentem.
 
Co w przypadku bardziej zaschniętych zabrudzeń? Tutaj trzeba większej cierpliwości i przede wszystkim długiego namaczania w zimnej wodzie z pomocą specjalnych środków. Pamiętaj, że ciepła woda, czy ciepło z suszarki tylko utrwali plamę.