Jak składać prześcieradło z gumką?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak składać prześcieradło z gumką?
Mariola zapytał 3 lata temu

Jak składać prześcieradło z gumką?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Prześcieradło z gumką jest bardzo pożyteczną rzeczą, ponieważ wprowadza porządek w każdym łóżku. Nie będzie się ono przesuwało, lecz dzięki zastosowanej gumce będzie mocno trzymało się materaca. Można jednak zastanawiać się, jak składać prześcieradło z gumką, aby uniknąć zagnieceń. Na początku może wydawać się to trudne, ale wystarczy poznać bardzo prosty i sprawdzony sposób.
 
Składanie prześcieradła z gumką
Najlepiej jest rozłożyć prześcieradło na płaskiej powierzchni “górą do dołu”. Chwytamy za dwa górne rogi i staramy się złożyć prześcieradło na pół, lecz dwa wspomniane rogi, które chwytamy, wkładamy pod rogi z drugiej strony. W tej chwili prześcieradło powinno być złożone w pewnym ładzie – zwłaszcza jak kolokwialnie “strzepniemy” je, podobnie jak robi się to w przypadku kołdry.
Kolejny krok to złapanie za rogi krótszego boku i złożenie ich do połowy prześcieradła. Następnie chwytami za rogi z drugiej strony i dokładamy, tworząc nieduży prostokąt. Można złożyć jeszcze raz – powinien powstać niewielki, schludnie złożony kwadrat. Tak można przechowywać prześcieradło w szafie, a my mamy pewność, że nie pogniecie się ono w czasie magazynowania.