Dlaczego nie kwitnie hortensja?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródDlaczego nie kwitnie hortensja?
Tosia zapytał 3 lata temu

Dlaczego nie kwitnie hortensja?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Jeśli oczekiwane kwiaty hortensji nie pojawią się, może być wiele przyczyn tej sytuacji. Oprócz złego cięcia lub uszkodzenia przez mróz, różne inne błędy pielęgnacyjne lub niewłaściwa lokalizacja mogą być odpowiedzialne za to, że faktycznie bardzo kwitnąca hortensja tworzy tylko liście. Jakie mogą być powody? Dlaczego nie kwitnie hortensja?
 
Młode rośliny muszą najpierw się zaaklimatyzować
Hortensje często nie kwitną w pierwszym roku po posadzeniu. Krzew początkowo wkłada całą swoją siłę w tworzenie korzeni i musi dostosować się do zmienionych warunków. Należy poczekać cierpliwie, z pewnością zakwitnie obficie w kolejnym roku.
 
Lokalizacja i sąsiedzi
Podobnie jak wiele roślin kwitnących, hortensja ma bardzo specyficzne wymagania dotyczące swojego położenia. Hortensje nie kwitną lub kwitną bardzo skąpo, gdy miejsce ich sadzenia jest zbyt ciemne lub brakuje składników odżywczych. Nieznacznie zacienione miejsce, które powinno być chronione przed wiatrem i zapewniające hortensji dużo miejsca do wzrostu, jest bardzo odpowiednie. Idealne miejsce w okolicy głęboko zakorzenionego drzewa. Drzewo chroni hortensję przed wiatrem, południowym słońcem i ulewnym deszczem, a tym samym wspomaga zdrowy wzrost.