Jak rozciągnąć buty z tworzywa sztucznego?

PytaniaKategoria: InneJak rozciągnąć buty z tworzywa sztucznego?
Magdalena zapytał 3 lata temu

Jak rozciągnąć buty z tworzywa sztucznego?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Każdy z nas choć raz w swoim życiu kupił buty, które w domu okazały się niewygodne lub za małe. Takiej pary obuwia nie trzeba od razu spisywać na straty i chować głęboko w garderobie. Można spróbować kilku sprawdzonych sposobów, by rozciągnąć je w taki sposób, by dostosowały się do stopy swojego przyszłego użytkownika, jednocześnie dbając o to, by podczas tego procesu nie zostały uszkodzone.
 
Jak rozciągnąć buty z tworzywa sztucznego?
Zdarza się tak, że buty uciskają, powodują dyskomfort podczas chodzenia lub po prostu są odrobinę za małe. Warto więc z taką parą obuwia „powalczyć” trochę w domu, by dostosowała się do stopy. Na początek można spróbować „rozchodzić” takie niewygodne buty. Najlepiej zrobić to w domu, by w razie jakichkolwiek dolegliwości móc szybko zdjąć niewygodną parę butów ze stóp. Nawet godzinny, intensywny spacer bo domu może sprawić, że buty odrobinę się rozejdą. Z tej metody często korzystają panie, które chcą rozciągnąć trochę nowe, dopiero co zakupione szpilki.
 
Sposób naszych babć
Mnóstwo osób zgodnie twierdzi, iż bardzo szybko rozciągnąć buty można wkładając do nich woreczek z wodą i następnie taką pare obuwia włożyć trzeba na trochę (minimum na godzinę lub dwie) do zamrażarki. Lód w butach sprawi, że one się rozciągną oraz staną się miękkie. Ten sprawdzony sposób zawsze się sprawdza, gdy trzeba szybko i efektownie rozciągnąć buty.