Jak przykleić naklejkę rejestracyjną

PytaniaKategoria: 🚗 MotoryzacjaJak przykleić naklejkę rejestracyjną
Arkadiusz zapytał 3 lata temu

Jak przykleić naklejkę rejestracyjną

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Po zarejestrowaniu samochodu otrzymujemy tablice rejestracyjne do przykręcenia, a także naklejkę rejestracyjną do przyklejenia. Montaż tablic jest sprawą oczywistą. Zakłada się je z przodu i z tyłu samochodu, w miejscach do tego przeznaczonych. Można je przykręcić lub założyć do ramek zamontowanych w samochodzie. Jak przykleić naklejkę rejestracyjną samochodu?
 
Miejsce naklejenia ma znaczenie
Naklejkę rejestracyjną zawsze nakleja się na przedniej szybie pojazdu, w dolnym prawym rogu, patrząc od strony wnętrza pojazdu. W innych miejscach nie należy jej przyklejać, bowiem jest to niezgodne z prawem i może skutkować nawet mandatem.
 
Nalepka musi być widoczna z zewnątrz
Naklejka rejestracyjna musi być widoczna z zewnątrz, nie powinno się jej przyklejać w miejscu, które zasłania wycieraczka, ani też zbyt nisko. Wtedy nie będzie widoczna z zewnątrz pojazdu. Może to skutkować mandatem lub problemami przy przeglądzie technicznym pojazdu.
 
Wybrane miejsce przyklejenia naklejki należy odtłuścić, osuszyć i przykleić naklejkę. Nakleja się ją zawsze od wewnątrz. Po przyłożeniu naklejki do szyby, zdejmuje się po prostu papier ochronny na naklejce, dzięki czemu odsłania się warstwa z klejem. Zdejmując ją, warto zwrócić uwagę na to, by naklejka była przyklejona równo i bez zagięć. Ewentualne purchle powietrza pod naklejką można zlikwidować, przebijając naklejkę w tych miejscach igłą i dociskając. W ten sposób nagromadzone powietrze zostanie usunięte, a naklejka będzie lepiej przylegać do szyby pojazdu.