Jak posadzić kasztana?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJak posadzić kasztana?
Aldona zapytał 3 lata temu

Jak posadzić kasztana?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Kasztanowiec to drzewo, które warto mieć blisko domu. Gdy już urośnie, będzie piękną ozdobą działki, co więcej zapewni przyjemy cień. Jak posadzić kasztana? To banalnie proste.
 
Nie trzeba kupować sadzonki
Ciekawostką jest to, że kasztan to jedno z niewielu drzew, gdzie nie trzeba kupować sadzonki ani małego drzewka do posadzenia. Kasztana można wyhodować samodzielnie. W tym celu jesienią warto zebrać kilka owoców kasztanowca czyli popularnych kasztanów i wsadzić do ziemi, pozostawiając na okres zimy w ciepłym miejscu. Bardzo szybko z owoców kasztana zaczną rosnąć roślinki. Z powodzeniem można zostawić je do wiosny w domu, w doniczce lub rynience od czasu do czasu podlewając.
 
Przesadzanie do ziemi
Wiosną można przesadzić roślinkę lub roślinki do ziemi. Warto pamiętać, że drzewo może urosnąć do sporych rozmiarów, więc wybór miejsca ma bardzo duże znaczenie. Przy sadzeniu kilku warto też zachować dużą odległość od wcześniejszych. Nie można sadzić kasztana bardzo blisko domu, jego gałęzie mogą bowiem niszczyć dom, a system korzeniowy jego fundamenty. W pierwszym okresie wzrostu kasztana, warto go regularnie podlewać i przycinać odrosty, które mogą się pojawiać, tak by drzewo miało szanse się prawidłowo uformować.