Jak odnowić stare krzesło tapicerowane?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak odnowić stare krzesło tapicerowane?
Olek zapytał 3 lata temu

Jak odnowić stare krzesło tapicerowane?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Odnowienie starego krzesła tapicerowanego należy rozpocząć od wymiany tapicerki. Jest to jednak bardzo drogie rozwiązanie, które przeznaczone jest dla osób chcącym odrestaurować mocno zniszczone, ale pamiątkowe krzesło.
 
Zebranie materiałów
W pierwszej kolejności należy zebrać potrzebne materiały. Są to między innymi papier ścierny, folia malarska, szpachelka, bloczki ścierne, delikatny detergent oraz farba lub lakier. Na początku należy dokładnie oczyścić krzesło przy użyciu papieru ściernego gruboziarnistego.
 
Odnowa starego krzesła
Wiele osób nie wie jak odnowić stare krzesło tapicerowane, a można to zrobić samodzielnie w domu. Po usunięciu powłoki należy umyć krzesło. Kiedy całkowicie wyschnie można zacząć wypełniać pozostałe ubytki. Do renowacji krzeseł warto stosować jedynie sprawdzone produkty o wysokiej jakości. Z reguły niezbędne będzie wymienienie siedziska, które po kilku latach regularnego użytkowania jest zużyte. Ciekawym rozwiązaniem są tapicerskie pianki, które posiadają różną strukturę oraz grubość. Można je dociąć do określonego rozmiaru.