Jak odcinać kolory na ścianie?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJak odcinać kolory na ścianie?
Paweł zapytał 3 lata temu

Jak odcinać kolory na ścianie?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Malowanie ścian, z wykorzystaniem kilku kolorów, to niełatwe zadanie. Efekt końcowy takiego malowania może być jednak zachwycający. Wszystko zależy od tego czy sam pomysł na pomalowanie był odpowiedni i czy praca została wykonana poprawnie. Problem może pojawić przy malowaniu w miejscach, gdzie jeden kolor ma się kończyć a drugi zaczynać. Jak odcinać kolory na ścianie?
 
Taśma malarska to podstawa
Aby odciąć kolory na ścianie, wystarczy użyć taśmy malarskiej, przyklejonej w miejscu, gdzie dany kolor ma się kończyć a drugi zaczynać. Nie zawsze przyklejenie taśmy na długim odcinku ściany jest łatwe, warto więc wyznaczyć sobie dokładną linię, gdzie ma się dany kolor kończyć i według niej przyklejać taśmę. Można śmiało malować do miejsca, gdzie jest taśma. Nawet jak trochę farby pojawi się na niej, nic się nie stanie. Taśmę można od razu po malowaniu zdjąć.
 
Taśma na pomalowane miejsce
Aby pomalować drugą część ściany innym kolorem, warto przykleić taśmę na wyschniętą część pomalowanej ściany, oczywiście wzdłuż linii końca koloru. Po pomalowaniu drugiej części ściany innym kolorem, taśmę delikatnie można zdjąć i cienkimi pędzelkami poprawić ewentualne błędy wzdłuż linii przejścia kolorów.