Jak oddzielić sypialnie od salonu?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJak oddzielić sypialnie od salonu?
Jakub zapytał 3 lata temu

Jak oddzielić sypialnie od salonu?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Salon połączony z sypialnią to częste połączenie głównie w mieszkaniach w blokach, gdzie często na niewielkiej powierzchni trzeba zmieścić wszystkie pomieszczenia do codziennego funkcjonowania rodziny.
 
Wady i zalety sypialni w salonie
Sypialnia w salonie z jednej strony może być ułatwieniem, a z drugiej nie lada wyzwaniem w trakcie aranżacji mieszkania. Wobec tego, jak oddzielić sypialnie od salonu, żeby obie tak różne strefy, pozwalały na swobodne korzystanie z każdej z nich? Odpowiedź na to pytanie brzmi: minimalizm. Wszystkie sprzęty powinny ułatwiać codzienne czynności, a także wprowadzać ład i porządek.
 
Oddzielenie salonu od sypialni
Na niewielkim metrażu oddzielenie salonu od sypialni nie jest łatwym zadaniem, ponieważ granica powinna być płynna. Jeśli pokój posiada tylko jedno oko jedynym rozwiązaniem jest umieszczenie salonu właśnie w tej części pomieszczenia. W sypialni można zastosować sztuczne oświetlenie. Można także zrezygnować z tak widocznego podziału i wyposażyć pokój w kompaktowe i funkcjonalne meble, np. w rozkładaną sofę, która na noc będzie zamieniać się w łóżko do spania.