Jak myć pędzle do makijażu?

PytaniaKategoria: PielęgnacjaJak myć pędzle do makijażu?
Anna zapytał 3 lata temu

Jak myć pędzle do makijażu?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Higiena podczas wykonywania makijażu jest bardzo ważna. Z tego powodu co jakiś czas należy czyścić pędzle. Jak jednak to robić? Z pomocą przychodzi kilka niezastąpionych porad prosto ze świata beauty.

Jak myć pędzle do makijażu?

Podczas czyszczenia pędzli można posłużyć się szarym mydłem w kostce. W taki sposób pozbędziemy się bakterii z narzędzi do malowania, a przy tym pędzle wciąż utrzymają miękkie i przyjemne w dotyku włosie. Zniszczenie pędzli podczas nieumiejętnego mycia może być przykrą wpadką, dlatego należy uważać.

Kolejnym produktem, z którego można w tej sytuacji skorzystać jest olejek myjący lub oliwka dla dzieci. Oba te produkty można dostać w typowych drogeriach kosmetycznych. Wyżej wymienione substancje rozpuszczają pozostawione na pędzlach zanieczyszczenia i pozwalają cieszyć się czystym włosiem, jak w nowo zakupionych narzędziach do malowania.

Pędzle można myć pod bieżącą wodą albo skorzystać z miseczki. Podczas tej czynności należy być delikatnym, by nie zepsuć pędzli. Brudną wodę z miseczki należy wylać i na nowo wlać czystą, po czym powtórzyć czyszczenie, aż pędzle będą dokładnie wymyte.