Jak doprać białe skarpetki?

PytaniaKategoria: InneJak doprać białe skarpetki?
Jolanta zapytał 3 lata temu

Jak doprać białe skarpetki?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Zachowanie na dłużej śnieżnej bieli skarpet nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Potrzebne będą odpowiednie zabiegi, które usuną wszelkie zanieczyszczenia. Do tego w przypadku białych skarpet czy np. reszty bielizny ważne jest, by unikać ich łączenia z jakimkolwiek innym praniem.
 
Jak doprać białe skarpetki?
Pierwszym rozsądnym krokiem wydaje się być zaopatrzenie się w odpowiednie środki piorące. Proszek do bieli ma inny skład, więc sprawdzi się lepiej niż ten do rzeczy kolorowych. Pralkę należy nastawić na dość wysoką temperaturę, minimalnie 40, ale zalecana jest wyższa. Po praniu można zastosować środek do płukania i zadbać o to, by bielizna suszyła się np. na balkonie. Światło słoneczne również ma wybielające właściwości.
 
Usuwanie silnych zabrudzeń
Bardziej problematyczne plamy na skarpetach wymagają potraktowania silnym środkiem chemicznym lub wybraną metodą domową. Dobrze działa roztwór soli kuchennej, w którym trzeba namoczyć skarpetki na kilka godzin przed praniem. Skuteczny jest też zestaw soda oczyszczona + cytryna. Sodą posypuje się brudne miejsca i skrapia to cytryną, a następnie zostawia na pewien czas.