Jak czyścić płytę indukcyjną?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak czyścić płytę indukcyjną?
Filip zapytał 3 lata temu

Jak czyścić płytę indukcyjną?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Płyta indukcyjna znacznie ułatwia życie każdej pani domu. Do jej największych zalet należy to, że na meblach kuchennych nie osadza się tłusty osad, a samo gotowanie jest znacznie szybsze niż na kuchence gazowej. Często płyta indukcyjna jest wykorzystywana jako dodatkowy blat, ale wykonana jest ze szła, dlatego widać na niej wszystkie plamy i zabrudzenia. Z racji tego, niejedna kobieta zadaje sobie pytanie, jak czyścić płytę indukcyjną, żeby nie pozostawiać na niej smug i zacieków?
 
Po pierwsze indukcję trzeba czyścić po każdym gotowaniu, w przeciwnym razie nagromadzanego brudu będzie bardzo trudno się pozbyć. Płytę myje się wtedy, kiedy już ostygnie, używając płynu do mycia szyb i papierowego ręcznika. Wcześniej można miękką gąbką wytrzeć wszystko co na płytę się wylało.
 
W sklepach są także dostępne środki dedykowanie do czyszczenia płyt indukcyjnych. Najczęściej występują w formie sprayów i kremów. Pozostałe zaleca się ostrożnie używać, ponieważ mogą posiadać właściwości ścierające, które porysują kuchenkę indukcyjną. Po użyciu każdego z tych preparatów, dobrze jest przetrzeć jeszcze płytę ręcznikiem.