Jak długo wschodzą ogórki?

PytaniaKategoria: InneJak długo wschodzą ogórki?
Sabina zapytał 3 lata temu

Jak długo wschodzą ogórki?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Ogrodnictwo to inspirujące zajęcie, które wymaga jednak czasu. Podczas sadzenia ogórków zastanawiamy się nad tym kiedy dokładnie powinno się to zrobić, by móc zebrać najdorodniejsze okazy. Z drugiej strony wynika pytanie – jak długo wschodzą ogórki? Mając te wszystkie informacje można zaplanować sobie obfite zbiory.
 
Czas wschodzenia ogórków liczy się w przedziale od 5 do 10 dni. Nasiona muszą być umieszczone w już nagrzanej ziemi, czyli podczas późnej wiosny. Dla ogórków najlepsza temperatura waha się pomiędzy 22 a 24 stopniami Celsjusza. Im niższa temperatura, tym ogórki będą wschodzić dłuższy czas. Warto pamiętać, że ogórki są ciepłolubne i zupełnie nieodporne na mróz, dlatego najlepszym czasem do ich sadzenia jest połowa maja, gdy już odpuszczą poranne przymrozki.
By przyśpieszyć kiełkowanie ogórków, można to zrobić poprzez umieszczenie ich w wodnym środowisku albo gdy jeszcze nie jest najcieplej, zasadzić je doniczkach, a dopiero w czerwcu przesadzić do ziemi na działce lub w ogrodzie.