Jak często opróżniać szambo?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak często opróżniać szambo?
Jacek zapytał 3 lata temu

Jak często opróżniać szambo?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Przydomowe szambo to konieczny element, w sytuacji, gdy nie ma w okolicy kanalizacji. Takie szambo jednak trzeba opróżniać, zlecając wywóz nieczystości uprawnionej firmie. Jak często opróżniać szambo? To zależy od wielu czynników.
 
Szambo nie zawsze jest szczelne
Szambo co do zasady powinno być szczelne. Stare szamba jednak mogą już posiadać pęknięcia, nieszczelną powierzchnię. Przy starych szambach, wiosną, gdzie poziom wód podziemnych jest wyższy, grunt zaś namoknięty należy zwiększyć częstotliwość opróżniania i rzecz jasna pomyśleć o remoncie takiego szamba lub wybudowaniu nowego.
 
Szamba nie należy przepełniać
Przepełnione szambo to poważny problem, uniemożliwiający sensowne korzystanie z wody w domu. Warto pamiętać, że usługa wywozu nie zawsze wykonywana jest w tym samym dniu. Warto więc zamówić wywóz szamba gdy jest napełnione mniej więcej w 75 %. Dobrze też zapisać sobie czas od opróżniania do opróżniania szamba i przy kolejnym terminie częściej sprawdzać, czy szambo już jest do opróżnienia. Takie działanie jest w naszym interesie. Opróżniając szambo w taki sposób unikamy płacenia za opróżnianie szamba, które nie jest jeszcze zbyt pełne, a jednocześnie minimalizujemy ryzyko przelania się szamba.