Jak zrobić wodę z cytryną i miętą

Jeśli kiedykolwiek chciałeś zrobić swój własny orzeźwiający napój bez cukru i barwników, spróbuj zrobić wodę z cytryną i miętą. Nie potrzebujesz wielu składników i możesz przygotować ją z wyprzedzeniem, aby podać ją przyjaciołom i rodzinie. Dobrze zachowuje się również przez 2 dni w lodówce. Wystarczy dodać lód i pozwolić mu się schłodzić przez godzinę przed podaniem. Ten prosty przepis tworzy orzeźwiający i zdrowy napój, który sprawi, że będziesz chciał pić więcej wody!

Picie wody z cytryną rano to świetny sposób na zdobycie witaminy C na dzień. Ale uważaj, gdy podajesz ją schłodzoną, ponieważ może ona wstrząsnąć układem pokarmowym. Możesz podawać ją w temperaturze pokojowej lub na gorąco, jeśli wolisz. Alternatywnie, można użyć liści mięty w miejsce cytryny. Jeśli nie jesteś pewien, jak zrobić ten napój, zastosuj się do powyższych wskazówek, a będziesz na dobrej drodze do picia wody z cytryną i miętą!

Dodaj do wody kilka listków mięty. Liście mięty nie tylko dodają orzeźwiającego zapachu, ale także pomagają w trawieniu. Liście mięty są opcjonalne i powinny być dodawane tylko wtedy, gdy używasz dużych ilości. Odcedzony napój możesz następnie przechowywać w lodówce do dwóch dni. Jeśli chcesz, możesz użyć go od razu jako orzeźwiającego napoju! Jeśli nie masz czasu na namaczanie liści mięty w wodzie, możesz użyć jej w herbacie lub kawie i nadal będzie pyszna!

Konwencja cytrynowo-miętowa może być świetną opcją na orzeźwiającą wodę w letnich miesiącach. Ma cierpki, a zarazem słodki smak, który sprawia, że jest o wiele bardziej atrakcyjna niż zwykła woda. Ta mikstura to także świetny sposób na wypicie ośmiu szklanek wody dziennie! Nie tylko jest to orzeźwiające, ale jest to również zdrowsza alternatywa dla napojów gazowanych. Podczas gdy napoje gazowane mogą być dobre dla twojego zdrowia, ten przepis eliminuje wszystkie złe rzeczy i dodaje mnóstwo zdrowych składników.

Oprócz orzeźwienia, woda z cytryną i miętą jest potężnym napojem detoksykacyjnym. Cytryna nie tylko pomaga oczyścić ciało, ale także wzmacnia układ odpornościowy. Mięta dodaje nutę słodyczy bez cukru, jednocześnie uspokajając żołądek i wspomagając trawienie. To połączenie jest wspaniałym napojem zarówno dla utraty wagi, jak i zdrowej skóry. Korzyści płynące z picia wody z cytryną i miętą są obfite! Spróbuj i przekonaj się sam. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Inna zdrowa woda detox to woda ogórkowo-miętowa. Ogórki, liście mięty i cytrynę dodaje się do szklanego dzbanka o pojemności 64 uncji. Trwa to godzinę, aby smaki się wymieszały. Następnie dodajemy przefiltrowaną wodę i pozostawiamy na kilka godzin. Następnie przecedzić i cieszyć się! Możesz nawet pić wodę z cytryną i liśćmi mięty! Jeśli lubisz miętę, spróbuj innych jej rodzajów. Będziesz zaskoczony efektami!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *