Jak zrobić własną grę

Jeśli kochasz sport, stwórz własną grę z ulubioną drużyną. Jeśli jesteś fanem piłki nożnej, zrób własną grę fantasy football, używając terminów i pozycji z obu gier. Możesz użyć zasady “three strike” z baseballu, gdzie gracze muszą kopnąć piłkę na określoną odległość, aby rozpocząć grę. Możesz również dodać więcej zabawy z grami na świeżym powietrzu, używając kawałków z kartonów. Możliwości są nieograniczone! Wystarczy pomyśleć poza pudełkiem i wypróbować kilka nowych pomysłów!

Następnie będziesz musiał określić platformę swojej gry. Na przykład gra na smartfonie jest oparta głównie na dotyku i przechylaniu, podczas gdy gra na PC używa myszy i klawiatury oraz Gamepada. Sposób sterowania, którego używasz jest bardzo ważny, ponieważ Twoja gra powinna być zoptymalizowana pod ten typ sterowania. Upewnij się, że planujesz grę wokół tej metody sterowania, aby doświadczenie było jak najbardziej przyjemne.

Reklamowanie gry jest jednym z najważniejszych kroków w tworzeniu gry wideo. W dzisiejszych czasach większość gier otrzymuje swój marketing poprzez media społecznościowe, YouTube i Instagram. Nawet przed premierą Twojej gry, dobrym pomysłem jest napisanie o niej w popularnych magazynach technologicznych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o marketingu i PR, skontaktuj się z popularną prasą o grach, taką jak EuroGamer, Siliconera i IndieGames.

Gdy już rozgryziesz podstawową mechanikę gry, musisz zrobić prototyp. Prototyp pomoże ci zidentyfikować problemy, które mogą wpłynąć na twoją ostateczną grę. Zabawny prototyp jest oznaką dobrej gry. W końcu gra jest produktem wszystkich jej elementów, a twój prototyp będzie się wielokrotnie zmieniał, aby naprawić ten problem. Będziesz zaskoczony, ile razy będziesz musiał go zmienić, aby Twoja gra była grywalna.

Dodanie muzyki i projektu dźwiękowego do Twojej gry jest niezbędne do stworzenia immersji. Dobra muzyka w tle może pomóc ustawić nastrój i połączyć cię z grą emocjonalnie. Efekty dźwiękowe mogą również informować gracza o tym, co się dzieje, lub nadać mu kierunek. To jest najbardziej ekscytująca część tworzenia gry! Jeśli nie masz funduszy na zatrudnienie profesjonalnego projektanta gier, możesz spróbować darmowego oprogramowania do nagrywania dźwięku i tworzenia muzyki.

Jeśli nie jesteś programistą, nadal możesz stworzyć dobrą grę z Unity. Ten silnik gier wideo cross platform obsługuje wiele platform i używa własnego języka programowania, znanego jako GameMaker Language. Jest on darmowy i możesz go używać nawet do tworzenia gier dla zabawy! Jeśli chcesz nauczyć się podstaw, możesz zacząć od darmowej wersji próbnej lub samouczka online. Jeśli chcesz mieć bardziej zaawansowane funkcje gry, możesz zdecydować się na wersję Pro oprogramowania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *