Jak zrobić Umlaut na laptopie

Jeśli kiedykolwiek chciałeś napisać słowo w obcym języku, ale nie wiesz jak zrobić umlaut na laptopie, nie jesteś sam. Klawiatura United States International pozwala na wpisywanie liter z umlautami poprzez przytrzymanie klawisza Option podczas wpisywania litery. Następnie wpiszesz cudzysłów przed literą, aby wyświetlić ją poprawnie. Jeśli używasz komputera Mac, przytrzymaj klawisz Option podczas wpisywania litery u.

Zależnie od klawiatury Twojego komputera, możesz utworzyć małą literę “e” z umlautami, używając określonych poleceń. Polecenia te różnią się w zależności od systemu operacyjnego. Windows, Linux i Mac mają różne polecenia. Aby utworzyć umlaut, musisz wiedzieć, jak utworzyć samogłoskę z umlautem przy użyciu kodu szesnastkowego lub ASCII.

Aby utworzyć umlaut na laptopie, wpisz literę, którą chcesz utworzyć nad literą, którą właśnie wystukałeś. Jeśli używasz międzynarodowej klawiatury amerykańskiej, musisz użyć cudzysłowu, aby wpisać literę, nad którą ma się pojawić umlaut. Gdy już to zrobisz, wpisz literę nad cudzysłowem i naciśnij spację. Powinieneś teraz mieć słowo, które wygląda jak Trzy Małe Świnki.

Innym sposobem wpisania umlautu na laptopie jest użycie klawisza Alt. Jeśli używasz systemu Windows, klawisz Alt jest właściwym wyborem. Spowoduje to wyświetlenie rozwijanego menu, w którym wpiszesz kod alt. Kod alt pojawi się wtedy w Twoim dokumencie i pozwoli Ci wpisać znak Umlaut. Ta kombinacja klawiszy pozwoli Ci zaoszczędzić czas i frustrację. Jeśli jednak używasz innego systemu operacyjnego, ta metoda nie jest dobrym rozwiązaniem.

W pakiecie Microsoft Office możesz również użyć grupy Symbole, aby wstawić literę Umlaut w swoich dokumentach. Kliknij listę rozwijaną Subset i wybierz Latin-1 Supplement. Wybierz literę Umlaut w menu, które się pojawi. Wpisz słowo lub literę, aby zobaczyć symbol Umlautu. Alternatywnie możesz użyć metody kodu Alt w programie Microsoft Word, aby wstawić literę umlaut. Jeśli jesteś na laptopie, spróbuj włączyć caps lock dla znaku Umlaut.

Możesz również wpisać “s-zet” (ss) za pomocą Google Translate. Wystarczy uderzyć w klawisz myślnika (-) i wpisać żądaną literę. Po wpisaniu litery s, powinieneś zobaczyć Umlaut. Wybierz “Symbol” lub “Skrót”, aby wpisać Umlaut na laptopie. Wówczas w klawiaturze pojawi się klawisz “S-zet”. Kiedy już to zrobisz, możesz wpisać pożądane słowo.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *