Jak zrobić schody na strych

Możesz stworzyć schody na poddasze, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami. Jeśli budujesz schody drewniane, najpierw upewnij się, że masz dostęp do strychu. Musisz zmierzyć otwór, upewniając się, że futryna jest prostopadła do otworu. Gdy znasz już szerokość i wysokość otworu, możesz zacząć ciąć nogi schodów. Powinieneś przeciąć jeden legar i jedną stężoną krokiew, które są częścią konstrukcji dachu.

Następnie zdecyduj, jakiego materiału i funkcji potrzebujesz dla schodów. Możesz wybierać spośród drewna lub metalu. Możesz stworzyć pojedynczą klatkę schodową, albo trzy lub cztery oddzielne schody. Schody są estetyczne i funkcjonalne, a także mogą zaoszczędzić sporo miejsca. Możesz zbudować schody z trzech lub czterech części, które mogą być łatwe do zainstalowania. Jeśli budujesz drewniane schody, upewnij się, że używasz antypoślizgowych bieżników.

Pomiar odległości między stopniami. Standardowe schody strychowe będą pasować między szczelinami, które mierzą 24 cale na środku. Upewnij się, że jest dużo pomiarów, aby zbudować schody na odpowiedniej długości i szerokości. Upewnij się, że schody strychowe będą w stanie pomieścić najcięższą osobę i największy możliwy ładunek. Na przykład, osoba ważąca 220 funtów może z łatwością podnieść pięćdziesiąt funtów. Dlatego 300-funtowa nośność jest więcej niż wystarczająca.

Po zakończeniu etapu planowania, nadszedł czas na budowę schodów. Jeśli pracujesz sam, najlepiej jest uzyskać pomoc od profesjonalisty. Możesz zrobić własne schody na strych za mniej niż 150 dolarów. Tylko upewnij się, że skonsultujesz się z budowniczym lub innym profesjonalistą przed wykonaniem jakiegokolwiek ciężkiego podnoszenia. Po zakończeniu instalacji można cieszyć się nowymi schodami strychowymi!

Będziesz musiał również określić wysokość lądowania na poddaszu. Następnie określ, ile pionów potrzebujesz. Następnie upewnij się, że zmierzysz wysokość każdego bieżnika i pionu. Kiedy już zdecydujesz się na te pomiary, jesteś gotowy, aby rozpocząć budowę schodów. Pamiętaj, aby przestrzegać standardów bezpieczeństwa, używając szelek bezpieczeństwa i sprzętu ochronnego, aby zapobiec wypadkom. Istnieją pewne opcje, które można nabyć prefabrykowane, które są łatwiejsze do zainstalowania.

Większość zestawów drabin strychowych jest wykonana w celu dopasowania między istniejącymi belkami stropowymi i kratownicami. Możesz znaleźć, że można je zainstalować bez rozległych modyfikacji. W przeciwnym razie może być konieczne wykonanie otworu w podłodze poddasza, zwiększenie wielkości luku lub stworzenie nowego. Budując schody, pamiętaj o pozostawieniu wystarczającej ilości miejsca na wejście. Być może trzeba będzie użyć drabiny lub stworzyć nowy otwór. Należy pamiętać o pozostawieniu wystarczającej ilości miejsca na dostęp do poddasza.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *