Jak zrobić kiełbasę z sarny

Jeśli jesteś zainteresowany nauczeniem się, jak zrobić kiełbasę z sarny, czytaj dalej, aby uzyskać kilka wskazówek. Poniższy przepis jest prosty i polega na zmieleniu mięsa sarny zgodnie z instrukcją producenta. Następnie ważne jest, aby zmieloną kiełbasę moczyć przez jeden dzień w wodzie destylowanej. Gdy będzie już wystarczająco sucha, można ją przechowywać w głębokim zamrażalniku lub w lodówce do dwóch tygodni. Upewnij się, że używasz wody destylowanej, gdy robisz kiełbasę, i zawsze używaj czystych rąk podczas mieszania.

Kolejnym krokiem w tym procesie jest peklowanie mięsa. Możesz to zrobić ręcznie lub za pomocą maszyny do robienia kiełbasy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zmiel mięso i pozwól mu ostygnąć przed przystąpieniem do kolejnego kroku. Kiedy mięso mielone jest już gotowe, można użyć robota kuchennego z niską prędkością lub zamknąć kiełbasę próżniowo. Następnie można ją podawać bezpośrednio lub przechowywać w lodówce.

Innym sposobem na zrobienie kiełbasy z sarny jest pieczenie dziczyzny w piekarniku. Metoda ta znana jest również jako peklowanie w dymie. Wędzenie mięsa zabije wszelkie szkodliwe bakterie, które mogłyby sprawić, że kiełbasa będzie miała nieprzyjemny zapach i smak. Alternatywnie, możesz ją grillować. Upewnij się, że używasz drewnianego szpikulca do przerzucania cewek kiełbasy w całości. Następnie możesz je pokroić na pożądane porcje dla swoich gości.

Używając wyciskarki, możesz łatwo zrobić własną kiełbasę z sarny. Upewnij się, że oczyścisz miejsce i przygotujesz młynek. Po tym czasie ustaw młynek na 20 minut do zamrożenia. Następnie przeprowadź skóry przez letnią wodę, aby sprawdzić, czy nie ma pęknięć. Umieść skórki na dyszy. Wprowadzić mięso do młynka. Upewnij się, że usunąłeś wszystkie kieszenie powietrzne. Po zakończeniu zdejmij skórki z kiełbasy i zawiąż je na końcówce.

Skład mięsa sarny ma zupełnie inny skład chemiczny niż mięso wieprzowe. Produkty końcowe z większym udziałem mięsa sarny mają wyższe indeksy żółte i czerwone niż produkty wieprzowe. Różnica w kolorze jest również znaczna. Przykładowo salami z 50% udziałem mięsa sarny ma wyższy indeks czerwono-żółty niż produkt z zaledwie 10% udziałem mięsa sarny.

Przy produkcji kiełbasy z sarny należy przestrzegać kilku wytycznych. Należy okresowo sprawdzać osłonkę pod kątem oznak rozwoju pleśni. Należy również upewnić się, że kiełbasa całkowicie wyschnie, a następnie przechowywać ją w chłodnym, suchym miejscu. Należy również kontrolować temperaturę, aby nie dopuścić do zbytniego stwardnienia. Na koniec, upewnij się, że przechowujesz salami w chłodnym, suchym miejscu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *