Od czego zależy jakość sygnału satelitarnego?

PytaniaKategoria: InneOd czego zależy jakość sygnału satelitarnego?
Ilona zapytał 3 lata temu

Od czego zależy jakość sygnału satelitarnego?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Telewizja satelitarna nadal dla wielu Polaków stanowi jedyną możliwość uzyskania dostępu do szerszej liczby kanałów niż tylko te nadawane tradycyjnie. Problem w tym, że często sygnał satelitarny nie jest najlepszej jakości, co skutecznie utrudnia cieszenie się z oglądania takiej telewizji. Od czego może to zależeć?
 
Jakość sygnału satelitarnego od czego zależy?
Podstawową sprawą, o której trzeba wiedzieć, gdy rozważa się zakup telewizji satelitarnej, to fakt, że otrzymana w zestawie antena, musi być bardzo precyzyjnie ustawiona. Celem jest to, aby obecny w niej konwerter był dokładnie wycelowany w satelitę krążącego nad ziemią. Rzecz jasna nie da się tego zrobić samodzielnie i na tzw. czujka, lecz niezbędny będzie specjalny miernik, który po podłączeniu go do anteny, będzie w stanie wskazać siłę sygnału.

Czasem jednak poprawne ustawienie będzie niemożliwe, ponieważ sygnał będzie zagłuszany np. przez drzewa, lub też przed inne budynki. Często nawet po poprawnym ustawieniu anteny dochodzić będzie do zerwania sygnału lub jego pogorszenia, ponieważ skutecznie jego jakość zakłócać będą np. chmury burzowe.