Jakie ciśnienie wody w domu?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJakie ciśnienie wody w domu?
Piotrek zapytał 3 lata temu

Jakie ciśnienie wody w domu?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Prawidłowe ciśnienie wody w instalacji wodnej, to bardzo ważny parametr. Nie może być zbyt wysokie, bowiem może to przyczynić się do uszkodzenia urządzeń lub powstania nieszczelności. Nie powinno także być zbyt niskie. Jakie ciśnienie wody w domu jest prawidłowe?

Prawidłowe ciśnienie wody w domu
Właściwe ciśnienie wody w domu powinno wynosić 5-6 barów. Nie ma problemu, jeśli wynosi 4 bary. Jeśli jest wyższe, warto zastosować zawory redukujące. Przy zbyt niskim, korzystanie z wody może być utrudnione, może też to powodować problemy z urządzeniami. Przy zbyt niskim ciśnieniu, warto sprawdzić, czy instalacja jest wszędzie drożna. Czasami kamień gromadzący się w rurach może powodować spadki ciśnienia.

Niekiedy spadek ciśnienia jest spowodowany nieoczyszczonym filtrem wody lub po prostu awarią jednego z głównych zaworów. Jeśli więc uważamy, że ciśnienie wody jest zbyt wysokie lub widzimy, że jest bardzo niskie, trzeba sprawdzić przyczyny takiej sytuacji. Przy zbyt niskim ciśnieniu, wskazane jest też upewnienie się, czy akurat nie ma problemów z dostawą wody, zdarza się bowiem, że nawet drobna awaria wodociągu, powoduje spadek ciśnienia wody w okolicznych domach.