Jak zbudować domek na drzewie?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJak zbudować domek na drzewie?
Tomek zapytał 3 lata temu

Jak zbudować domek na drzewie?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Domki na drzewach to konstrukcje, które można było często zobaczyć w amerykańskich filmach dla dzieci. Stąd ich popularność także na polskich podwórkach. Rodzi się jednak pytanie: jak zbudować domek na drzewie, aby mieć pewność, że spodoba się dziecku i będzie dla niego w pełni bezpieczny?

Odpowiednie materiały i narzędzia
Na początek należy zgromadzić deski i belki, które będą przykręcone do pnia. Natomiast jeżeli chodzi o akcesoria służące do montażu i budowy, to niezbędne okażą się różne wkręty i śruby, a także pilarka, młotek i wiertarko-wkrętarka.
W przypadku materiałów przyda się również wypełniającą wnętrze płyta OSB, blacha falista na dach (płaski z niewielkim kątem nachylenia) oraz drewniane kantówki, które będą podstawą całego szkieletu.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo
Kiedy mamy już pod ręką wszystkie powyższe elementy, teraz nie pozostaje nic innego tylko przystąpić do pracy. Jednak najpierw trzeba znaleźć odpowiednie, zdrowie,, grube i rozrośnięte drzewo (np. buk, dąb albo lipę).
Jak zbudować domek na drzewie? Tak, aby był bardzo solidny i trwały. I jednocześnie w stu procentach bezpieczny. Umiejscowiony niezbyt wysoko w celu zminimalizowania ryzyko bolesnych upadków.