Jak wyhodować imbir w domu?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJak wyhodować imbir w domu?
Hanna zapytał 3 lata temu

Jak wyhodować imbir w domu?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Imbir jest rośliną posiadającą właściwości lecznicze, a oprócz tego świetnie sprawdza się jako przyprawa korzenna w kuchni.
 
Jak wyhodować imbir w domu ?
Jeśli chcemy wyhodować imbir w domu najlepiej będzie jeśli kupimy jadalny imbir lekarski. Ten rodzaj imbiru jest bardzo powszechny i bez problemu kupimy go w każdym markecie.
W przypadku, gdy chcemy mieć kilka doniczek z imbirem musimy pociąć jego kłącze na kawałki o długości ok. 3 cm. Następnie odkładamy je na kilka dni w suche miejsce, aby utworzyła się warstwa ochronna, która zapobiega rozwojowi infekcji. Kolejnym krokiem jest sadzenie imbiru w doniczce w lekko kwaśnej ziemi, ponieważ ten rodzaj rośliny bardzo dobrze rośnie w żyznej glebie. Odcięte kawałki wkładamy na głębokość ok 10 cm. Jeżeli doniczka ma ok. 40 cm możemy zasadzić do niej trzy kawałki kłącza. Doniczkę z imbirem kładziemy w półcieniu, należy pamiętać, że roślina ta nie lubi temperatur poniżej 20 stopni. Po około 11 miesiącach imbir powinien osiągnąć wysokość ok. 90 cm.
 
Pamiętajmy, że roślina jaką jest imbir rośnie bardzo wolno w warunkach domowych i nie należy jej wystawać na działanie promieni UV.