Jak wygląda niezapominajka?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJak wygląda niezapominajka?
Dorota zapytał 3 lata temu

Jak wygląda niezapominajka?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Niezapominajka jest ślicznym kwiatkiem. Możemy uprawiać ją w ogrodzie lub spotkać dziko rosnącą. Jak wygląda niezapominajka, jak się z nią obchodzić i co warto o niej wiedzieć?

Niezapominajka to mały kwiatek, rosnący zwykle ciasno w pęczku. Najczęściej spotykaną barwą jest kolor niebieski. Płatki niezapominajki są malutkie, jeden kwiatek posiada pięć płatków.

Aby dobrze zadbać o niezapominajkę, należy przygotować jej warunki jak najbardziej zbliżone naturalnemu występowaniu. Lubi zaciemnione miejsca z żyzną glebą, często dobrze rośnie wśród krzewów i drzew.
Niezapominajka posiada swoją symbolikę. Jest to kwiatek, który ma przypominać o jakiejś ważnej sprawie do zrobienia. Swoja symbolikę ma także w miłości. Niezapominajkę możemy dostać od ukochanej osoby, z którą czeka nas chwilowa rozłąka. Ma ona pomóc w nie zapominaniu o ukochanym i dotrzymaniu wierności.

Ten mały, piękny kwiatek może wystąpić też w kolorze różowym i białym, co utrudnia niektórym rozpoznanie w nim niezapominajki, która przeważnie jest jednak niebieska.