Jak wyczyścić wosk z ubrania?

PytaniaKategoria: InneJak wyczyścić wosk z ubrania?
Beata zapytał 3 lata temu

Jak wyczyścić wosk z ubrania?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Niestety nie jest łatwo wyczyścić wosk z ubrania. Jeśli nam się to przyda, nie działajmy pochopnie, bo będziemy mogli zrobić sobie tylko jeszcze większy problem. Istnieje kilka sposobów, które pomogą nam uporać się z tym niechcianym kłopotem.
 
Jak wyczyścić wosk z ubrania domowymi sposobami?
Najpierw należy poczekać, aż taka plama z wosku zastygnie. W innym wypadku rozmażemy ją jedynie na ubraniu i zrobimy jeszcze większą plamę. Ponadto niezastygły wosk jest tłusty i wniknie nam głębiej w tkaninę ubrania. Mokrą plamę należy zamoczyć w zimnej wodzie, co pozwoli nam na utwardzenie wosku. Następnie usuwamy wosk plastikowym nożykiem.
 
Pamiętajmy jednak o tym, aby każdą czynność wykonać powoli oraz starannie. Inaczej możemy nawet uszkodzić sobie ubranie! Niektórzy preferują także usuwanie plam z wosku żelazkiem. Jest to niemalże dziecinnie proste. Kładziemy kartkę papieru pod materiałem, który będziemy nagrzewać żelazkiem. Wosk musi przylegać do kartki papieru. Pod temperaturą żelazka roztopi się on i wsiąknie w kartkę.
 
Jeżeli okaże się, że żadna z powyższych metod nie zadziałała, wtedy należy udać się do profesjonalisty. Cena za taką usługę wynosi około 50 zł.