Jak wyczyścić buty zamszowe z soli?

PytaniaKategoria: InneJak wyczyścić buty zamszowe z soli?
Weronika zapytał 3 lata temu

Jak wyczyścić buty zamszowe z soli?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Usunięcie soli z butów jest łatwe i nie potrzebujemy do tego żadnych specjalnych środków. Poniżej opisane są domowe sposoby na pozbycie się soli z zamszowych butów.

Jak wyczyścić buty zamszowe z soli?

Pierwszym sposobem i chyba najlepszym jest użycie octu. Jednak w tym przypadku musimy przygotować roztwór wody z octem według wskazówek, aby nie doszło do odbarwienia materiału. Idealne proporcje to 1 łyżka stołowa octu na litr wody. Mieszanką przecieramy zabrudzone miejsce i pozostawiamy do wyschnięcia.

Kolejnym sposobem jest przetarcie obuwia ciepłym mlekiem. Zabieg ten jednak czasami trzeba kilka razy powtórzyć, żeby sól całkowicie zeszła. Jeśli chcemy wypróbować ten sposób wystarczy zwilżyć szmatkę w ciepłym mleku i pocierać nią w miejscu plamy.
Skórka od chleba jest sposobem znanym przez nasze babcie, aby wyczyścić nią buty trzeba jej wewnętrzną stroną pocierać plamę, aż do całkowitego wchłonięcia.

Pamiętajmy, aby nie mieć problemu z czyszczeniem butów z soli warto zakupić odpowiednio wcześniej specjalny impregnat do butów zamszowych.