Jak wybudować dom bez kredytu?

PytaniaKategoria: FinanseJak wybudować dom bez kredytu?
Konrad zapytał 3 lata temu

Jak wybudować dom bez kredytu?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Budowa domu zawsze wiąże się z dużymi kosztami. Nie zawsze są one do udźwignięcia, dlatego są osoby, które decydują się na kredyt na budowę domu. Czy da się wybudować dom bez kredytu? Wbrew pozorom tak.
 
Budowa domu bez kredytu
Jak wybudować dom bez kredytu? Odpowiedź na to pytanie można skrócić do stwierdzenia – możliwie najniższymi kosztami. Na pewno warto postawić na niewielki, parterowy dom. Budowa takiego jest o wiele tańsza niż budowa domu piętrowego. Podejmując się budowy domu bez kredytu, warto stawiać na wynajęcie możliwe najtańszych firm budowlanych i tylko do prac, których nie jesteśmy w stanie wykonać we własnym zakresie. Całą resztę trzeba wykonać samodzielnie, oszczędzając na kosztach wynajęcia fachowców.
 
Koszty można rozłożyć w czasie
Chcąc wybudować dom bez kredytu, warto wydatki rozłożyć w czasie. W tym celu rozsądne jest wybudowanie domu do momenty, który umożliwi zamieszkanie w nim. Mniej istotne pomieszczenia, garaż czy ogrodzenie można wybudować w późniejszym czasie. Takie działanie ma sens, bowiem nie zmusza do wydawania dużych pieniędzy jednorazowo. Mniej istotne części domu można wykończyć później, płacąc za materiały czy pracę fachowców z kolejnych pensji czy też innych pieniędzy, zarobionych już po zamieszkaniu w nowo wybudowanym domu.