Jak szybko wydrylować wiśnie?

PytaniaKategoria: InneJak szybko wydrylować wiśnie?
Felicja zapytał 3 lata temu

Jak szybko wydrylować wiśnie?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Już niedługo rozpocznie się sezon na takie owoce, jak wiśnie lub czereśnie, dlatego z pewnością niektórzy z Was będą chcieli zrobić z nich pyszne przetwory. Jednak w jaki sposób należy szybko pozbyć się pestek z owoców?
 
Jak szybko wydrylować wiśnie?
Aby szybko wydrylować wiśnie, potrzebna będzie tzw. drylownica. Jest to urządzenie, które w bardzo szybki sposób pozwala na usunięcie pestek. Wkładamy kilka wiśni do drylownicy i dociskamy tłoczek drylownicy, gdy wpadnie tam wiśnia lub inny wsadzony przez nas owoc. Wydrylowane wiśnie wpadają do naczynia, a pestki zostają w pojemniku.
Drugim sposobem jest wyciąganie pestek przy pomocy końcówki małej łyżeczki, którą należy wbić w wiśnie i wydłubać pestkę.
Z pomocą przychodzi nam również słomka do napojów, wystarczy ją mocno wepchnąć do wiśni, by pestka sama wypadła. Jeśli nie mamy w domu wyżej wymienionych rzeczy, możemy użyć patyczka lub wykałaczki. Aby ułatwić sobie pracę w tym celu możemy wiśnie położyć na szyjce od butelki, a patyczek wbijać w wiśnie tak, by pestka wpadła do środka.
 
Pamiętajmy, że najszybszym sposobem jest użycie drylownicy, dlatego warto mieć ją w swoim domu.