Jak się rozbudzić rano?

PytaniaKategoria: InneJak się rozbudzić rano?
Karolina zapytał 3 lata temu

Jak się rozbudzić rano?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Poranne wstawianie nie zawsze jest łatwe. Nierzadko mimo wielu godzin snu czujemy się nierozbudzeni. To uczucie można jednak łatwo pokonać.
 
Jak rozbudzić się o poranku?
Wiele jest odpowiedzi na pytanie jak się rozbudzić rano. Przede wszystkim trzeba się dobrze wyspać. Aby się rano rozbudzić, warto od razu wstać. Wylegiwanie się w łóżku nie dodaje energii. Po wstaniu trzeba wywietrzyć pokój w którym śpimy. Większa ilość tlenu w powietrzu pomoże organizmowi w szybkim rozbudzeniu się. Wskazany jest też chłodny prysznic lub kąpiel. Pobudzi krążenie krwi i spowoduje przypływ energii. Pomocna jest zawsze kawa, jednak zamiast niej można też wypić mocną herbatę lub Yerba Mate. Warto unikać napoi energetycznych, które może rozbudzają, ale są po prostu niezdrowe.
 
Śniadanie ma znaczenie
Bardzo ważne jest pierwsze śniadanie. Powinno być lekkie, zdrowe i smaczne. Takie śniadanie doda organizmowi energii. Nie należy na śniadanie objadać się, ani spożywać ciężkostrawnych pokarmów, bowiem mogą spowodować utratę energii, wręcz zmęczenie.
W rozbudzeniu się pomaga też jasny plan na dzień i pozytywne podejście do życia. Motywacja do działania dodaje dużo energii i zachęca do aktywnego życia.