Jak się kładzie fugę?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJak się kładzie fugę?
Rafał zapytał 3 lata temu

Jak się kładzie fugę?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Nakładanie fugi powinno odbyć się co najmniej dobę po nałożeniu zaprawy, a do jej ułożenie mogą nam być potrzebne gąbka, śrubokręt oraz gumowa packa.
 
Jak się kładzie fugę?
Na początku pracy należy wyjąć np. śrubokrętem krzyżyki dystansowe. Po ich usunięciu zdrapujemy zaprawę, która została na płytkach. Kiedy skończymy usuwać zaprawę należy przetrzeć na sucho ścianę, która ma być poddana procesowi fugowania. Przygotowaną masę fugową nakładamy ukośnie, szerokim ruchem ręki. Pamiętajmy, aby masa dokładnie zakryła szczeliny i równo je wypełniła. Po około godzinie od nałożenia fugi moczymy gąbkę w wodzie i dokładnie ją wyciskamy. Wilgotną gąbką przecieramy dokładnie kafelki z resztek masy fugowej. Warto po każdym przetarciu wypłukać gąbkę i czynność powtórzyć na nowo, aby nie pozostawić nieestetycznych śladów na kafelkach.
 
Podsumowując, fugowanie jest bardzo prostym zadaniem, które nie wymaga zbyt dużego wysiłku i bez problemu poradzi sobie z nim każda osoba, która do tej pory nie miała styczności z takimi pracami.