Jak rozsadzić bluszcz?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJak rozsadzić bluszcz?
Laura zapytał 3 lata temu

Jak rozsadzić bluszcz?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Bluszcz jest rośliną bardzo odporną na warunki atmosferyczne, dlatego jest tak często wybierany jako ozdoba np. ścian czy murów.

Jak rozsadzić bluszcz?

Bluszcz możemy rozsadzić w prosty sposób odcinając około 10 cm kawałki szczytowe pędów, które następnie pozbawiamy wszelkich listków. Takie sadzonki wkładamy do doniczek wypełnionych piachem i glebą. Następnie doniczki przykrywamy folią i ustawiamy na parapecie. Po około 4 tygodniach, zdejmujemy folię, ponieważ jest to czas, kiedy nasze sadzonki ukorzeniły się i możemy przełożyć je w inne miejsce.

W jakim czasie należy pobrać kawałki bluszczu do przesadzenia?

Kawałki bluszczu do przesadzenia najlepiej jest pobrać w maju, ponieważ nowe sadzonki zdążą nam na tyle urosnąć, abyśmy mogli je swobodnie przełożyć w inne miejsce.

Pamiętajmy, że dopiero co wyhodowane sadzonki bluszczu nie są tak bardzo odporne na mróz, dlatego przed pojawieniem się pierwszych chłodnych nocy należy je zabezpieczyć okrywając folią lub suchymi gałązkami. Bluszcz możemy rozsadzić także w inny sposób jednak zawsze należy pamiętać, aby sadzonki przenosić na nowe miejsce razem z bryłą ziemi.