Jak rozmieścić halogeny w suficie podwieszanym?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak rozmieścić halogeny w suficie podwieszanym?
Klaudia zapytał 3 lata temu

Jak rozmieścić halogeny w suficie podwieszanym?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Halogeny to bardzo popularna forma oświetlenia mieszkania. W miarę tania, łatwa w montażu. Dzięki takim punktowym źródłom światła mającym odpowiednią moc, można równomiernie rozjaśnić całe wnętrze. Jak rozmieścić halogeny w suficie podwieszanym, aby spełniały swoją funkcję?
 
Rozmieszczenie halogenów
Ważny jest sam wymiar danego pomieszczenia (biura, pokoju itp.). Lampki należy instalować, pamiętając o wyłączeniu zasilania. I w taki sposób, aby nas nie oślepiały. Tutaj dobrym rozwiązaniem będą tzw. produkty antyolśnieniowe.
 
No i oczywiście musimy zaopatrzyć się w solidną płytę gipsową, która będzie dopasowana do konkretnego wnętrza. Ostatecznie warto wynająć doświadczonego fachowca. Jego zadaniem będzie nie tylko stworzenie podwieszanego sufitu, ale także umieszczenie halogenów w odpowiednich odległościach.
 
Ilość halogenów na metr kwadratowy
Poza wielkością, na ten aspekt ma wpływ kształt pokoju oraz indywidualne potrzeby. Przyjęło się, że im więcej punktów świetlnych, tym lepiej. Chyba że zależy nam na tym, aby w pomieszczeniu, jakim jest np. sypialnia, panował romantyczny nastrój. Wtedy na pytanie: jak rozmieścić halogeny w suficie podwieszanym, odpowiedź będzie następująca: w mniejszych ilościach niż w kuchni czy łazience.