Jak prać buty sportowe?

PytaniaKategoria: InneJak prać buty sportowe?
Dagmara zapytał 3 lata temu

Jak prać buty sportowe?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Buty sportowe wymagają częstego prania. Powodem nie musi być zabrudzenie ale nieprzyjemny zapach, który z nich wydobywa się po wielu treningach. Jak prać buty sportowe? z uwagi na to, że są to buty najczęściej materiałowe, z powodzeniem można je prać w pralce.
 
Zasady prania butów sportowych
Buty sportowe zawsze trzeba prać w możliwie najniższej temperaturze, by zbyt gorąca woda ich nie zniszczyła. Wskazane jest pranie w dobrym detergencie do prania kolorów. Można też użyć większą ilość pachnącego płynu do płukania tkanin.
 
Nie warto prać w niewypełnionej pralce
Z uwagi na to, że buty mogą obijać się o bęben pralki, co naraża je na uszkodzenia, nie warto prać butów w pustej pralce. Lepiej włożyć do pralki choć trochę prania, nawet ręczniki, które wypełnią miejsce w bębnie. Przed praniem trzeba koniecznie wyciągnąć z butów wkładki a także sznurowadła. Można też włożyć buty w materiałowy niewielki worek, dzięki czemu nie będą uderzać o bęben.
Buty po praniu powinno się suszyć w ciepłym, przewiewnym miejscu, unikając wystawiania ich na palące słońce. Niewskazane jest też suszenie ich na rozgrzanym grzejniku lub w podobnym miejscu, gdzie panuje wysoka temperatura, bowiem w takiej sytuacji łatwo mogą się odkształcić.